Alaçatı’da Sörf Eğitimine Hazır mısın? Windsurf Okulları ve Eğitim İçerikleri

alaçatı windsurd eğitimiRüzgara elverişli konumu ve masmavi deniziyle dünyanın en iyi 3 sörf merkezinden biri olarak kabul edilen Alaçatı, sahip olduğu doğal güzellikleri avantaja çevirmiş yerlerden biridir. Son dönemde uluslararası bir şöhrete kavuşmasıyla da pek çok sporcunun dikkatini çekmiş ve dünyaca ünlü isimler Alaçatı’da sörf antrenmanları yapmaya başlamıştır.

Alaçatı otelleri de bu tür aktiviteleri, eğitimleri sizlere sunmaktadır. Alaçatı sörf merkezleri yakınında kurulan oteller, sörf eğitmenleri ve teknik donanımları ile bu sporun yaşaması ve gelişmesi için çalışırlar.

Alaçatı otelleri dışında rüzgar sörfünü geniş kitlelerle tanıştırma konusunda iddialı projelere imza atan sporcularsa burada sadece antrenman yapmıyor, yeni başlayacaklar için okullar açıyor ve eğitim programları hazırlıyor.  Okulların başlangıçtan ileri seviyeye kadar hazırladığı tüm bölümlerde her yaştan kişi eğitim alabiliyor. Alaçatı’da sörf geleneğini devam ettiriyorlar.

Rüzgar sörfü bilinenin aksine öğrenmesi oldukça kolay bir spordur. İleri seviyeye ulaşmak içinse düzenli olarak antrenman yapmak yeterlidir. Kişiler Alaçatı’da sörf öğrendikçe daha çok keyif alır ve doğayla aynı dili konuşamaya başlar.

Rüzgar sörfünü hızlı ve profesyonel bir şekilde öğrenmek için eğitim aldığınız okul ve eğitim kadrosu çok önemlidir. Eğitmenlerin daha önce hangi dereceleri kazandığı, kaç yıldır hizmet verdiği, kaç öğrenci yetiştirdiği gibi sorular sizi doğru bir okula yönlendirecektir.

Alaçatı Sörf Okulları

Alaçatı sörf okulları, doğal koşulları ve ikliminin sunduğu avantajları sebebiyle popülerliğini günbegün arttırmaya devam ediyor. Sayıları her geçen artan bu okullardan dilediğinizi seçip eğitim almaya başlayabilirsiniz.

  • Çağla Kubat Windsurf Akademi

Rüzgar sörfüne olan tutkusunu elde ettiği başarı ve ödüllerle taçlandıran Çağla Kubat, kuşkusuz bu sporun Türkiye’de sevilmesine katkıda bulunan en önemli isimdir. Profesyonel sporcular yetiştirme amacıyla 2012 yılında açtığı Çağla Kubat Windsurf Akademi ise onun işini kolaylaştırmıştır. 2 yıl içerisinde pek çok yarışa katılan sporcuları 2013 yılında Türkiye ve Dünya Gençler Şampiyonluğu, Türkiye Bayanlar Şampiyonluğu, Türkiye Bayanlar 3’üncülüğünde dereceler kazanmıştır.

Çağla Kubat Sörf Okulu eğitmen kadrosunun bir diğer başarılı ismi ise Jimmy Diaz’dır… Bu sporu merak eden ve gönül vermek isteyen herkesi sörfün macera ve eğlenceli dolu dünyasına devam ediyor. Öğrencileri kendi tecrübeleriyle harmanlayarak yarışlara hazırlıyor. Alaçatı’da sörf denince akla ilk gelen okullardan oluyor.

alaçatı windsurf okulları

  • Bora Kozanoğlu Windsurf Okulu

1990 yılından beri Alaçatı’da hizmet veren Bora Kozanoğlu Windsurf Okulu, yurt içinden ve yurt dışından gelen spor tutkunlarını adım adım profesyonelliğe taşıyor. Başlangıç, orta ve ileri seviyelere yönelik eğitim programları sunan başarılı sörfçünün diğer kurslardan bir farkı var.  Kendi geliştirdiği “hızlı windsurf öğrenme teknikleri” öğrencilerin rüzgar sörfünü kısa sürede öğrenmelerini ve başarılı bir şekilde uygulamalarını sağlıyor.

Bora Kozanoğlu’nun Okulu açmaktaki amacı ise bu sporu her yaş grubundan kişilere sevdirmek ve yaşam tarzına dönüştürmek. Alanında uzman eğitmen kadrosu ise günbegün büyümeye devam ediyor. Alaçatı sörf okulları arasında öne çıkıyor.

  • Alaçatı Windsurf Okulu

İlk kez 1993 yılında eğitim vermeye başlayan Alaçatı Windsurf Okulu, Alaçatı’nın en eski merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bugüne kadar pek çok gencin bu sporla tanışmasına öncülük eden okulun eğitmen kadrosunda Enes Yılmazer, Uluğ Kürşad Ekmekçi, Ali Subulan, Ömer Bölük, Ahmet Çıtak ve Mert Güven gibi isimler yer alıyor.

Eğitimlerin yanı sıra kamp ve çeşitli aktivitelerle öğrenim sürecini keyifli hale getiren Alaçatı Sörf Okulu, bu süre içerisinde öğrencilere unutulmaz zamanlar yaşatıyor. Öğrencilere son bir not: Alaçatı Windsurf Okulu malzeme kiralama konusunda öğrenciler için çeşitli avantajlar hazırlıyor.

Alaçatı windsurf okulları başlıca bu şekildedir ve uzun yıllardır eğitimlerine devam etmektedir. Siz de Alaçatı rüzgar sörfü okulları sayesinde bu sporu severek profesyonelleşmek için ciddi eğitimler alabilirsiniz.

Sörf Eğitim İçeriği ve Aşamaları

alaçatı sörf eğitimiSörf eğitimi, başlangıç, orta ve ileri seviye gibi sınıflardan oluşmaktadır. Temel eğitim günde iki saat olmak üzere beş gün devam eder. Bu süre sonunda öğrenci kendi kendine windsurf yapabilmeyi öğrenir. Bir sonraki adımda ise orta seviyeye geçilir. Bu sınıfta yeni teknikler öğrenilir, daha hızlı gitmenin kolaylıklara gösterilir ve artık rüzgar şiddeti hesaplanır. Alaçatı sörf eğitimi kaliteli ve deneyimli eğitmenleri ile sizlere en iyi şekilde sörf yapmayı öğretecektir.

Sörf Ders Ücretleri

Alaçatı’da hizmet veren windsurf okulları ders ücretleriyle ilgili ortalama rakamlar belirlemiştir. Sörf ders ücretleri öğrencinin eğitim seviyesine göre değişir. Örneğin; başlangıç seviyesinde 10 saatlik eğitim programı ortalama 400 – 500 TL arasındadır. Bu rakam orta düzeyde de aynı olur ancak eğitim saati 6 saate düşer. İleri düzey sörf eğitiminde de 6 saatlik eğitim paketi ortalama 500 ila 600 TL değerindedir. Yarış ve akrobasi eğitimi ayrı bir sınıf olarak değerlendirilir. Özel olarak verilen 1 dersin ücreti ortalama 200 ila 300 TL arasında değişmektedir. Bu fiyata sadece eğitmen eşliğinde yapılan dersler dahildir.

Fiyata dahil olmayan hizmetler arasında;  

  • Windsurf malzemeleri ve kıyafetleri
  • Ekstra organizasyonlar ve etkinlikler
  • Özel dersler
  • Ürün depolama yer alır.

Alaçatı’da sörf yapmak ve sörf eğitimi almak hayaliniz ise hemen harekete geçmenizi öneririz. Alaçatı rüzgar sörfü okulları, temel ve ileri eğitimleri ile bu alanda başarılı sporcular yetiştirmeye devam ediyorlar. Neden onlardan biri de siz olmayasınız?