Alaçatı’dan Ne Alınır? – Hediyelik Eşya Kültürü

Alaçatı’dan ne alınır? Tatilinizi farklı kılacak güzellikler…

Alaçatı tatilinizi sonlandırırken Alaçatı otel dışında anılarınızı ölümsüzleştirecek olan hediyelik eşya arayışına gireceksiniz. Alaçatı hediyelik eşya dükkanları ve semt pazarı ihtiyaçlarınızı karşılayacak güzellikte. Alaçatı’da alışveriş yapmak için çok seçenek olmasa da özgün eşyalar bulabileceğiniz küçük ama dekoratif mağazalar bulabilirsiniz.

Alaçatı Cumartesi Pazarını Kaçırmayın!

Her Alaçatı’ya gelen misafirin bahsettiği bir yer var. Alaçatı Pazarı… Alaçatı’dan ne alınır sorusuna verilecek tek cevap burası olabilir belki de. Yöre halkının el emeği göz nuru ürünlerini sergiledikleri, yöre topraklarında üretilen organik ürünler, sakız ağaçlarından sabun, reçel, votka ve Yöresel Alaçat’ı yemekleri sizi bekliyor burada.

Alaçatı hediyelik eşya kültürü yörenin halkının çabasıyla devam etmektedir. Cumartesi günleri kurulan pazarlarda takılar, yumurtalar, reçeller, bez giysiler, resimler, bakır eşyalar, deri sandaletler ve süs eşyaları da bulunur. Ayrıca mis gibi kokan çiçeklerin tohumlarından da alabilirsiniz.

Antika Pazarını Es Geçmeyin!

Uğramanız gereken bir diğer yer de Antika Pazarı. Pazar Yeri Camii’nin bulunduğu meydanda cumartesi ve pazar günleri kurulan Antika Pazarı Anadolu’nun her köşesinden getirilen çeşit çeşit eşyalarla donatılır. Alaçatı hediyelik eşya pazarlarından biri olan bu mekanda ünlü sanatçılara ait resimler ve heykellerle de karşılaşabilirsiniz.

  • Avizeler
  • Gemi çapaları
  • Vazolar
  • Seramikler
  • Aynalar
  • Otantik eşyalar bulabilirsiniz.

Alaçatı’dan ne alınır?

Alaçatı hediyelik eşya açısından zengin bir ürün yelpazesi sunar. Alaçat’ı gezilecek yerler nereler diye düşüncede kalıyorsanız dilerseniz Cumartesi Pazarı’ndan dilerseniz hediyelik eşya dükkanlarını gezebilir ve alışverişinizi yapabilirsiniz. Yazlık elbiseler, takılar, yiyecek ve içecekler ile eşi benzeri bulunmayan hediyelikler sizi bekliyor. Alaçatı hediyelik eşyalar:

 

Alaçatı hediyelik eşya dükkanları ve iletişim bilgileri;

 
Siz de keyifli bir Alaçatı turu sonrası güzel hediyeliklerle sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Tatilinizi noktalarken yöreyi size hatırlatacak hediyelerinizi almayı unutmayın…