Alaçatı’nın En Güzel Oteli – Beldede Nerede Kalınır?

Alaçatı otelleriDeniz, kum, güneş… Alaçatı sizi bekliyor… Alaçatı’nın en güzel oteli hangisi, Alaçatı’da nerede kalınır, en ünlü Alaçatı otelleri hangileri? Bu soruların cevabı sayfamızda!

İzmir’in incisi olan Çeşme’nin en güzel tatil beldelerinden Alaçatı her yaz yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Bu nedenle Alaçatı otelleri de her geçen yıl hizmetlerini daha kaliteli hale getirerek konuklarının memnuniyetini hedefliyor. Beldeye ilk kez gelecek olanlar ise en çok Alaçatı’da nerede kalınır?, sorusuna cevap arıyorlar. Biz de sizlere bu makalemizde sorunuzun yanıtını vermeye çalışacağız.

Özellikle yaz tatillerinin yoğun geçtiği Alaçatı, butik otelleri ve şirin pansiyonları ile masalsı konaklamaların adresi oluyor. Ayrıca dileyen tatilciler kamp alanlarında, karavan konaklama merkezlerinde konaklayabiliyorlar. Ancak tatilin tadı elbette küçük butik otellerde daha iyi yaşanıyor. Alaçatı’da nerede kalınır kararsızlığını yaşayanlara tatil firmaları ve oteller rehber oluyor.

Alaçatı’nın en iyi oteli olma konusunda birbirleriyle yarışan tesisler fiyatlarını da belirli kriterlere göre belirliyorlar. Çok lüks olanakların sunulmadığı işletmelerde:
Alaçatı’da Sörf »

  • havuz olup olmaması
  • plajlara yakınlığı
  • yeme içme hizmetleri
  • oda özellikleri fiyatların belirlenmesinde kriter olarak kullanılıyor. Alaçatı otelleri konuklarını memnun etmek için birbiriyle yarışıyor.

En Çok Tercih Edilen Oteller

 

Alaçatı’da Lüks Oteller

Alaçatı otelleri lüks standardına girmeyen konaklama tesislerinden oluşmakta. Ortalama 12 – 30 oda kapasiteli olan işletmeler lüks sayılabilecek havuz, Türk hamamı ve sauna hizmetleri sunmaktalar. Alaçatı’nın en iyi oteli lüks olanlardır demek doğru olmasa da bu mekanlar her zaman iyi hizmet vermektedirler diyebiliriz.

Alaçatı lüks oteller yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradıkları için erkenden rezervasyonunuzu yaptırmanızda yarar var.

  •  Mevsime göre değişiklik gösterebilen Alaçatı otel fiyatları 100 TL’den başlıyor.

Alaçatı’da 5 Yıldızlı Oteller

Alaçatı’da 5 yıldızlı otel bulunmuyor. Bu küçük beldede tesisler oldukça mütevazi ancak her ihtiyacınızı karşılayacak donanıma sahip. Alaçatı otelleri butik hizmetleri sayesinde kaliteli ve mütevazi zamanlar sunuyorlar.

Alaçatı Butik Oteller

Alaçatı butik otelleri ile biliniyor. Sayısı 100’ü bulan Alaçatı butik oteller, konuklarını ağırlamakta birbiriyle yarışıyor diyebiliriz. 9 – 30 odalı olan butik oteller genellikle açık büfe kahvaltı hizmeti sunuyorlar. Restoranlarında Ege’nin en güzel yemekleri hazırlanırken kafelerinde bölgeye gelen bütün tatilcileri ağırlayabiliyorlar. Alaçatı butik oteller içinde taş evler farklı dekorasyonları ile dikkat çekiyor.

  • Teras
  • Havuz
  • Bahçe
  • Restoran
  • Kafe butik işletmelerin sahip olduğu özellikler.

Alaçatı’da Havuzlu Oteller

alaçatı havuzlu oteller Butik otellerin çoğunda havuz bulunuyor aslında. Ancak plaja yakın konumda olanlarda bu hizmeti bulmak mümkün değil. Şezlong ve şemsiye sunulmasına ek olarak, çevresinde kokteyl ve nişan gibi organizasyonlar da düzenleniyor. Alaçatı havuzlu otel konforunu da sunuyor.

Alaçatı’da Pansiyonlar

Alaçatı pansiyonları yine eski Rum evlerinin restorasyonu ile oluşturulmuş. Az sayıda odaları ile daha özel konaklamalara da imkan sağlayan tesisler ekonomik olması nedeniyle de tercih ediliyor.

Siz de kendi ihtiyaçlarınıza göre Alaçatı’nın farklı tesislerinde konaklayabilirsiniz. Ekonomik olsun diyorsanız pansiyonlar, ailecek kalmak istiyorsanız büyük oteller, beldenin atmosferini yaşamak istiyorsanız butik oteller tercihiniz olmalı. Alaçatı oteller her bütçeye göre hizmetleri ile sizi bekliyor.

Alaçatı otelleri ulaşımı için nasıl gidilir  veya otel konumları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.